
Színházi előadás és interaktív drámapedagógiai foglalkozás a torockói Duna-Házban, Tóth Péter Lóránt versvándor és Kálló Béla színművész tolmácsolásában.
Kreatív, jó hangulatban, felemelő élményekkel és pozitív kicsengéssel zajlott a Duna-Házban a Szabadságharc, Tóth Péter Lóránt versvándor és Kálló Béla színművész színpadi előadása. A tapintható, emberközeli, dokumentarista kamaradrámában Arany János és Petőfi Sándor barátságán keresztül nyerhettek bepillantást a nézők az 1848-49-es forradalom és szabadságharc eseményeibe. A produkciót követő interaktív drámapedagógiai foglalkozás osztatlan sikert aratott a tordai Jósika Miklós Elméleti Líceum és a nagyenyedi Bethlen Gábor Kollégium diákszínjátszóinak körében. A közös dramatikus foglalkozáson a résztvevők közelebbről is megismerhették a színjátszás, az előadóművészet csínját-bínját.
Az előadásról
Az idén 170 éves szabadságharc hívta életre a két költőóriás, Arany János és Petőfi Sándor barátságát bemutató előadást. Jóbarátok, írók, mindketten hazát szerető családos emberek, ám mégis milyen különbözőek. Petőfi a heves vérmérsékletű, bátor lelkű, olykor meggondolatlanul szónokló hazafi és Arany, a nyugodt, megfontolt, visszahúzódó író. Legendás barátságukon keresztül számos izgalmas, köztudott és kevésbé közismert történelmi esemény, összefüggés elevenedik meg. Kálló Béla és Tóth Péter Lóránt szuggesztív előadásában a 19. századi magyar mindennapok kerülnek személyes közelségbe a 21. századi emberhez.
Szereplők
Arany János és mindenki más: Kálló Béla szabadkai színművész
Petőfi Sándor: Tóth Péter Lóránt versmondó, versvándor
Az előadás időtartama: 60 perc
Együttműködő partnereink: Jósika Miklós Elméleti Líceum, Torda; Bethlen Gábor Kollégium, Nagyenyed