A Duna-Ház és a Budapesti Unitárius Egyházközség ingyenes előadása.
A bátorság – erről az antik erények közé tartozó, máig rendkívül meghatározó képességről, vagy inkább tudatos döntésről szól a Lélekműhely következő része. Szeretettel várjuk az érdeklődőket, ezúttal az online térben az előadásra, november 4-én, pénteken 19 órától a Duna-Ház Facebook-oldalán.
Bátorság nélkül nem vagyunk képesek jobbá válni, fejlődni, önmagunkkal megismerkedni, igazán szeretni és végre azt tenni, ami nélkül nem érdemes élni. A bátorság erény, nem tudás, hanem döntés. A bátorság voksolás a jelen nagyságának és lehetőségének megélése mellett, a nehezebb vállalása. Ezzel az erénnyel tudjuk legyőzni azt, amitől eddig féltünk. Ha pont emiatt maradunk is időnként magunkra, mégis csak ezzel az erénnyel erősíthetjük szárnyainkat a repüléshez, és tapasztalhatjuk meg annak csodáját.
Dr. Ferenczi Enikő mentálhigiénés szakemberhez, a sorozat ötletgazdájához ezúttal társelőadóként csatlakozik Ölyüs Viktor kineziológus.
A kineziológia módszereinek segítségével két alapvető kérdésre keressük a válaszokat: „MIÉRT kerültem ebbe a helyzetbe?” és „HOGYAN tudok változtatni ezen?” A „miértekre” és a „hogyanokra” az érzelmeink adhatnak választ. Izomtesztek segítségével azonosítjuk az érzelmeket. Ezek folyamatos jelenléte kerül kifejezésre a gondolatainkban, a viselkedésünkben, a testtartásunkban és a mozdulatainkban. Továbbá hatással vannak az önmagunkról és a világról alkotott képünkre, illetve az azokra adott reakcióinkra. Megértjük az érzelmeink működését, ezáltal elfogadjuk a helyüket az életünkben. Ezzel teret nyitunk a lehetőségek, a szabad akarat, a tudatosság, a felelősségvállalás és az önérvényesítés felé.
A változás kulcsa a BÁTORSÁG, amely kinyitja a lehetőségeket, hogy a saját igényeink, szükségleteink és vágyaink mentén tűzzük ki a céljainkat. Ez az első lépés önmagunk felé. Bátorság kell ahhoz, hogy megmutassuk és felvállaljuk önmagunkat, és felhagyjunk azokkal a szokásokkal és gondolatokkal, melyek elzárják a változás felé vezető utat.
Előadó: dr. Ferenczi Enikő mentálhigiénés szakember
Társelőadó: Ölyüs Viktor kineziológus
Együttműködő partnereink:
- Torockói Unitárius Egyházközség
- Budapesti Unitárius Egyházközség
Az előadáson a részvétel díjmentes. Szeretettel várjuk az érdeklődőket.
További információk, érdekességek, kisfilmek:
- Duna-Ház Facebook oldalán és az előadás Facebook eseményoldalán >>
LÉLEKMŰHELY
A népszerű sorozat új évada az erények és állandósult lelkiállapotok egy-egy fogalma köré rendeződik.
A lelki egészségünk megőrzését, a kiegyensúlyozott családi és társadalmi kapcsolatok kialakítását segítő, katartikus felismeréseket nyújtó előadások széles körben népszerűek, nem csak a szórványmagyar közösségekben.
A Lélekműhely az online térben is valósággal szárnyakat kapott az utóbbi években. Előadásonként többezren követik aktív figyelemmel Erdélyből, az anyaországból, számos másik határon túli régióból, sőt a tengeren túlról is. A torockói, torockószentgyörgyi és környéki törzsközönséghez sokan csatlakoztak Székelyföldtől Kolozsváron, Marosvásárhelyen, Nagyváradon, Budapesten és Keszthelyen át az Egyesült Államokig és Montréalig – csak néhány helyszínt kiemelve a sok közül. Az önbizalmunkban megerősítő, hasznos kommunikációs módszereket nyújtó korábbi online Lélekműhelyek teljes terjedelmükben, megszakítások nélkül visszanézhetők a Duna-Ház Facebook-oldalán és Youtube-csatornáján.