Boros Erzsébet népdalénekes és zenész barátai karácsonyi előadása a Duna-Házban

A „Mostan kinyílt egy gyönyörű virág” című adventi-karácsonyi előadás egy órányi léleképítő feltöltődés az ünnepvárásban. Szeretettel várjuk a helyi és környéki közönséget Boros Erzsébet és zenésztársai ünnepi műsorára december 10-én, szombaton délután a Duna-Házban. A résztvevők a népi bútorfestő tanfolyamon készült alkotásokat is megcsodálhatják.
Az előadás csodaszép adventi és karácsonyi népi kántákat tartalmaz, az erre reflektáló bibliai igékkel. Az összeállítás az „angyali üdvözlettel” kezdődik és Jézus Krisztus megszületésével folytatódik. Ezt Jézus imádása követi a pásztorok és királyok által. Akárcsak maga az ünnepkör, a műsor is az új esztendő köszöntésével és a farsanggal fejeződik be.
„Ez az az időszak, amikor nagyon sok minden történik rövid idő alatt. Arra buzdítjuk közönségünket, hogy tárják ki szíveiket, füleiket, hallják meg az örömhírt. Vigyék, adják tovább másoknak is, hogy Jézus Krisztus mindenkiért megszületett, mindenki megváltója lett, és aki hisz őbenne, annak örök élete lesz.” – írja Boros Erzsébet népdalénekes az ünnepi előadásról.
Előadók:
– Boros Erzsébet népdalénekes
– Mucsi Róbert – hegedű
– Tamás Loránd – nagybőgő
– Köble Tibi – harmonika
– Köble Norbert- brácsa
A zenés karácsonyi műsorra a népi bútorfestő tanfolyam záró alkalmával kerül sor december 10-én 17 órától a torockói Duna-Házban. Az ünnepélyes műsor egyúttal kiállításmegnyitó is: a bútorfestő tanfolyamon készült alkotásokat tekinthetik meg az érdeklődők a Duna-Ház előadótermében.
A Duna-Ház rendezvényeire a belépés ingyenes.
További információk az esemény Facebook eseményoldalán, amit érdemes már most bejelölni.
Információk, fotók, kisfilmek az előadókról:
Csombordi Pipacs Néptánccsoport >>
Boros Erzsébet népdalénekes oldala >>
BOROS ERZSÉBET
NÉPDALÉNEKES
A csombordi Pipacs Néptánccsoport vezetője
Boros Erzsébet erdélyi népdalénekes, népdaléneklést, kézművességet oktató népművész, óvónő, közösségépítő. A magyar népi értékek megőrzésében és élményszerű átörökítésében elkötelezett előadó a Duna-Házban is rendszeresen fellép. Tudását sok fiatalnak adja át Erdélyben, az anyaországban és a Kárpát-medencében, népzenei és néptánc táborok oktatójaként is.
A Nagyenyedtől mindössze 4 kilométerre, a Maros bal partján fekvő Csombord szőlőhegyeiről, boráról híres vidék. Itt a fiatalok példaértékű módon viszik tovább a szőlőművelés, bortermelés mellett a népi kultúra hagyományait is. A 2009-ben alakult, háromgenerációs Pipacs Néptánccsoport látványos előadásaival rendszeresen fellép környéki és távolabbi rendezvényeken. A népzene és a néptánc eszközeivel hívják fel a figyelmet a közösségük népszokásaiból fakadó összetartó erőre.