Dr. Hidán Csaba László régész, történész, harcművészet-oktató előadása

Az évezredek során számos keleti sztyeppei nép alapított hont a Kárpát-medencében, de csak a magyaroknak sikerült tartós államot létrehozniuk itt. E népek között nem csak kulturális folyamatosság van, hanem az archeogenetikai vizsgálatok is kimutatták a hunok, avarok, magyarok és kunok közti genetikai rokonságot.
Ezt a rendkívül érdekes, sokak figyelmére számot tartó kérdéskört vizsgálja az előadás, amit az előadó látványos gyakorlati bemutatóval is egybeköt: a szablya- és botvívással, mint önvédelmi eszközzel ismerkedhetnek a résztvevők. Egy rövidfilm is megtekinthető lesz a sztyeppei harcászatról.
Dr. Hidán Csaba László régész, történész, harcművészet-oktató, kutatási területe a sztyeppei lovasnomád népek viselete, fegyverzete és harcászata. Kutatásait nemcsak a Kárpát-medencében, hanem Mongóliában és a Kaukázusban is végzi. Egyetemi docensként magyar középkort, keleti népek történetét és katonai pszichológiát tanít. Az Aranyszablya Történelmi Vívóiskola alapítója, amelyet nemzetközileg elismertek önálló harcművészetnek.
Dr. Hidán Csaba
Dr. Hidán Csaba történész kutatási és oktatási szakterületei:
Népvándorlás kori és középkori fegyverzet és viselet
Kísérleti régészet – középkori fegyver- és hadtörténet
Erdélyi várak és vártemplomok vizsgálata
Magyar és egyetemes középkori történelem
Előadó: Dr. Hidán Csaba László régész, történész, harcművészet-oktató
Együttműködő partnerünk / helyszín: Jósika Miklós Elméleti Líceum
(Bogdan Petriceicu Hașdeu utca 2., Torda)
Az előadásra a belépés ingyenes. Szeretettel várjuk az érdeklődőket!
További információk Facebook-oldalunkon: https://www.facebook.com/dunahaztorocko