
Hosszú kényszerszünet után folytatódhatott ősszel a kreatív műhelymunka Király Ferenc torockói bútorfestő mester vezetésével. A népi bútorfestő tanoncok alkotókedvét nem törte meg sem a hosszabb szünet, sem a járvány-készültség: a márciusban félbeszakadt tanfolyam elmaradt részeit az őszi időszakban pótoltuk. Szebbnél szebb, precízen kimunkált alkotások készültek, amelyekből ezúttal is kamarakiállítást terveztünk a Duna-Házban. Az ünnepélyes oklevélátadást és kiállításmegnyitót sajnos az időközben tovább szigorodó járványügyi szabályok miatt el kellett halasztanunk, de az online térben adunk egy kis ízelítőt a festett ládikák és életfa plakettek szemet gyönyörködtető látványából.
„Ne vesszen el a múltunk” – a nagy érdeklődésre való tekintettel februártól második alkalommal indítottuk el népi bútorfestő tanfolyamunkat a Duna-Házban, Király Ferenc, a Népművészet Mestere irányításával.
Régi tervünk valósult meg 2019 őszén a bútorfestő képzés elindításával, amelynek szíves fogadtatása az előzetes várakozásokat is felülmúlta. Király Ferenc torockói bútorfestő mester több mint 35 évvel ezelőtt hívta újra életre ezt a mesterséget a településen. Azóta varázsol szemet gyönyörködtető, autentikus torockói motívumokat a hagyományos helyi bútorokra, és ezt az értékes tudást szeretettel örökíti át.
A Tanfolyamról
A résztvevők közelebbről, a gyakorlatban is megismerkedhetnek a torockói bútorfestészet káprázatos mintáival; a bútorfestési technikák elsajátítása mellett számos praktikus tanácsot, technikai fogást, útmutatást is kapnak. A festett ékszeres ládika (kazetta) mellett a rutinosabbak ezúttal egy életfa plakettet is készíthetnek: a 60X25 cm-es fa táblára a torockói festett bútorok legszebb virágmotívumait festik meg életfa formájában.
Tanfolyamvezető: Király Ferenc népi bútorfestő, a Népművészet Mestere