
Pálffy István újságíró, televíziós szakember, műsorvezető középiskolásoknak szóló előadása a kommunikáció és a média alapjait mutatja be. Azok személyes és személytelen, egyedi és tömeges, emberi és üzleti oldalát, a barlangrajztól az Instagramig.
Tárgyalja az öt nagy kommunikációs időszakot, amelyekben éltünk és élünk. A verbális időszaktól, az írás korszakán, a nyomtatáson át eljut a távközlés technikai vívmányaihoz és a mához, az elektronikus digitális információ világához. A vetítettképes prezentáció több tucat képpel illusztrálja a történeti időszakokat, és mindegyik esetében bemutatja a magyar sajátosságokat is. Az előadás eligazítja a diákokat azoknak az eszközöknek az elméleti alapjai között is, amelyeket nap mint nap a gyakorlatban használnak.
Együttműködő partnereink: Jósika Miklós Elméleti Líceum, Torda; Bethlen Gábor Kollégium, Nagyenyed
Pálffy István újságíró, televíziós szakember, műsorvezető
Eredetileg építészmérnöknek készült, de pályát módosítva a Magyar Rádió riportere és szerkesztője lett. Többek között a Krónika c. műsor rovatvezetője és a Rádió oktatási osztályának vezetője volt. A ’90-es években a Magyar Televízió Magyarországról jövök, illetve A Hét c. műsorait vezette, majd 2022-ig a TV2 Tények és Jó estét Magyarország! című hírműsorainak volt szerkesztő-műsorvezetője és hírigazgató-helyettese. Ezt követően a Magyar Televízió Híradójának műsorvezetőjeként, majd a Panoráma c. hírműsor vezetőjeként kamatoztatta tudását. Volt KDNP-s országgyűlési képviselő, dublini nagykövet, nemzetközi kapcsolatokért felelős tanácsadó. 2020 óta a Duna Médiaszolgáltató televíziós igazgatója, majd tanácsadója. Munkája mellett élénken foglalkozik a gasztronómiával és a gasztroturizmussal; számos könyvet írt ezen témákban. Legújabb kötetében a kereszténységről és a magyarságról értekezik.