A közmédia legfontosabb feladatai közé tartozik a külhoni magyarság kulturális, szellemi igényeire való fokozott odafigyelés, az össznemzetben gondolkodás, a határon túli magyar kultúra, nemzeti identitás és anyanyelv megőrzésének elősegítése, az anyaországgal való szellemi kapcsolattartás biztosítása, és a nemzeti egység tudatának erősítése. A külhoni magyarság hiteles tájékoztatása mellett kiemelt szempont e közösségek egyedi kultúrájának, szellemiségének, életvitelének megismertetése az anyaországban élőkkel. A Duna Televízió – a magyar közszolgálati média meghatározó csatornája, az országhatároktól független nemzeti összetartozás tévéje – 2015 óta nemzeti főadóként is különleges kulturális teret képez a világ magyarsága számára. Ennek szellemében nyitotta meg 2014 júniusában a térség kulturális központjaként működő torockói Duna-Házat, amely a magyar kultúra és a magyar közszolgálati média elismert, küldetését betöltő helyi központjává vált. A turisztikailag és kulturálisan kiemelt jelentőségű település egyik legszebb háza a műemléki előírásoknak megfelelően, gondosan felújított Duna-Ház.
A közösségi ház évről évre gazdagodó programkínálattal várja közönségét: színvonalas előadásoknak, gyerekprogramoknak, telt házas családi koncerteknek, színpadi produkcióknak, pódiumműsoroknak, szakmai fórumoknak, alkotótáboroknak, közönségtalálkozóknak ad otthont. Programjai a magyar történelemtől, szépirodalomtól a nyelvművelésen, filmen, fotón, festészeten át az erdélyi magyar vállalkozói készségfejlesztésig széles tematikai skálán mozognak.
A Duna-Ház éves programtervének összeállításakor elsődleges szempont a kulturálisan hiánypótló, a nemzeti identitás megőrzését segítő, maradandó, minőségi élményeket nyújtó rendezvények szervezése. Emellett kiemelt cél, hogy a térség magyarsága számára hasznos ismereteket, a mindennapi életben alkalmazható, praktikus módszereket, információkat, stratégiákat nyújtó társadalmi és közéleti fórumoknak is teret adjon a közösségi ház. Ezzel egyúttal kiváló bemutatkozási lehetőséget biztosít a Kárpát-medence magyarlakta területein sikeresen működő mozgalmaknak, civil szervezeteknek. Kézenfekvő szempont továbbá a világviszonylatban is kimagasló kulturális értéket képviselő település és térség történelmének, hagyományainak megismertetése az idelátogatókkal.
A torockói és torockószentgyörgyi közösség kérésére 2016 januárjától elindított, közkedvelt Rendhagyó történelemórák Torockón sorozat a magyar művelődéstörténet meghatározó epizódjainak bemutatása után 2017-től A világvallások ösvényein kalandozva folytatódott.
Dr. Kovács Sándor egyháztörténész vetítésekkel illusztrált sorozata 2018-tól ismét hiánypótló, megújult tematikával jelentkezik: A magyarság története: 1100 év a Kárpát-medencében. Mivel generációk nőttek fel úgy Erdélyben, hogy nem tanulhattak magyar történelmet, a felnőtt közönség részéről is nagy az igény a magyarság, különösen az erdélyi magyarság életét meghatározó történelmi tények, összefüggések, érdekességek megismerésére. Akár világviszonylatban, akár magyar kontextusban, élményszerű előadásaiban Kovács Sándor a tőle megszokott közérthető, humoros stílusban világít rá a történelmi események rejtett összefüggéseire.
A Duna Nap családi programjainak sikeréből kiindulva közkívánatra 2017 őszétől elindult és kiemelt népszerűségnek örvend a Duna-Ház rendszeres gyerekprogram-sorozata, a Mesepadlás. Havonta, péntek délelőttönként családi koncertek, zenés gyerekműsorok, bábszínházi produkciók, valamint változatos, az évszak népszokásaihoz, néphagyományaihoz kapcsolódó kézműves foglalkozások, ötletes népi és ügyességi játékok, népdaltanítás, interaktív mesés-zenés előadások várják a torockói és a környékről is szép számban érkező általános iskolás és óvodás közönséget a Nagyenyedi Bethlen Gábor Kollégium és a torockói Sebes Pál Általános Iskola pedagógusainak közreműködésével.
A tágabb térségben is közkedveltek a Duna-Ház rendhagyó irodalomórái és dramatizált, a magyar irodalmat és történelmet emberközelbe hozó pódiumműsorai, amelyeknek rendszeres látogatói nagyenyedi, tordai, marosludasi, a környéki magyar falvakból, és alkalmanként Kolozsvárról érkező iskolai osztályok és egyházközösségek. Számos erdélyi, magyarországi és külhoni civil szervezet, alapítvány, egyetem, szakmai és alkotócsoport rendezett a közösségi házban széleskörű érdeklődést kiváltó találkozókat, konferenciákat, műhelymunkákat, közösségépítő tréningeket.